УПУТСТВО О ПРИБАВЉАЊУ И ПОПУЊАВАЊУ ДОКУМЕНАТА

ОЗНАЧЕНИХ У КОНКУРСУ ЗА ПРИЈЕМ И СМЕШТАЈ УЧЕНИКА

У ШКОЛСКОЈ 2018/2019. ГОДИНИ

1. ПРИЈАВА ЗА КОНКУРС – Образац пријаве се добија у Дому. Пријава се попуњава читко, тражени подаци морају бити потпуни и без икаквих скраћеница. Подаци унети у пријаву морају бити истинити, обзиром да исти подлежу провери. Пријава за прву расподелу је у периоду од 05. до 17. јула 2018. године.
  2. УВЕРЕЊЕ О ПРИХОДИМА ПО ЧЛАНУ ДОМАЋИНСТВА – Уверење о приходима по члану домаћинства се прибавља од надлежног опшинског органа, где родитељ, односно старатељ ученика има пребивалиште. Социјално-економски статус породице утврђује се на основу просека укупних месечних прихода по члану породице ученика, за период јануар – март текуће године. Доказ о приходима се издаје на уверењу сходно чл. 172. Закона о општем управном поступку.
  3. СВЕДОЧАНСТВО О ЗАВРШЕНОЈ ОСНОВНОЈ ШКОЛИ – Јавне исправе о завршеној основној школи (сведочанства за: пети, шести, седми и осми разред и уверење о обављеном завршном испиту – фотокопије које су оверене од надлежних општинских органа).
  4. СВЕДОЧАНСТВО О ЗАВРШЕНОМ ПРЕТХОДНОМ РАЗРЕДУ СРЕДЊЕ ШКОЛЕ – За ученике који су уписали други, трећи или четврти разред средње школе. Оверена фотокопија од стране надлежног општинског органа. Oвера докумената потребних за упис у Дом код јавних бележника се не наплаћује.
  5. ДИПЛОМЕ И НАГРАДЕ – Диплому и друге награде са учешћа на такмичењима ученика, која се налазе у календару такмичења ученика која организује Министарство просвете, науке и технолошког развоја у претходно завршеном разреду.
  6. РАНГ-ЛИСТЕ – Прелиминарна ранг-листа биће објављена после завршетка конкурса. Сваки кандидат има право приговора на ранг-листу у року од осам дана од дана њеног објављивања. Установа, односно комисија је дужна да о свим приговорима одлучи у року од осам дана од дана истека рока за истицање приговора. Након тога се објављује коначна ранг-листа кандидата. Коначна ранг-листа ће бити истакнута на огласној табли Дома и на сајту Дома: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
  7. КАНДИДАТИ ИЗ ОСЕТЉИВИХ ДРУШТВЕНИХ ГРУПА – Кандидати из осетљивих друштвених група који према редоследу на коначној ранг-листи нису добили смештај у првој расподели имају право да у периоду од 20. до 24. августа поднесу захтев установи да се посебно рангирају у оквиру наменски опредељених капацитета установе. Уз захтев кандидат подноси документацију којом доказује припадност осетљивој групи.
  8. ЛЕКАРСКО УВЕРЕЊЕ – Ученик приликом усељења у установу доставља лекарско уверење о општем здравственом стању, с назнаком да је здравствено способан за боравак у установама за колективни смештај (не старије од 15 дана од дана усељења).
  9. УЧЕНИЧКА ЛЕГИТИМАЦИЈА – Ученик који први пут конкурише у Дом обавезно је да присуствује на упису због сликања за ученичку легитимацију.

Извод из Конкурса

819269