Главни мени

"Не можемо увек да изградимо будућност

нашој младости,

али можемо да изградимо нашу младост

за будућност".

Дом је место где долазе деца, а из њега одлазе креативни млади људи који поштују и себе и друге и спремни су да се носе са изазовима које им живот носи.

Да би дом у што већој мери испунио своју васпитну функцију неопходна је блиска сарадња Дома као васпитне установе и родитеља који увек остају кључне особе у животу адолесцената. Редовни контакти телефоном (макар једном месечно) су од великог значаја.

Поштовани родитељи:

- разговарајте са вашим дететом и припремите га да ће доласком у Дом морати да се прилагођава новом окружењу и новим условима живота;

- упутите своје дете да о евентуалним проблемима током боравка у Дому разговара са својим васпитачем;

- објасните му да је Дом установа колективног смештаја у којој, да би живот и рад несметано функционисао, мора да се поштује низ правила ( Кућни ред Дома ) и чува домска имовина;

- упознајте групног васпитача са важнијим карактеристикама личности свога детета, здравственим стањем и евентуалним навикама битним за живот у колективу;

- посвећујте се својој деци, поштујте њихово мишљење али не заборавите да је и контрола у овим годинама неопходна;

Ви желите да ваше дете буде што бољи ученик -  ми ћемо му помоћи у учењу.

Ви желите да се ваше дете што успешније уклопи у  нову средину - ми ћемо му помоћи у адаптацији кроз низ конкретних активности.

Ви се бринете са ким се ваше дете дружи - поделите вашу бојазан са нама, лакше ћемо је превазићи.

Наш циљ је исти па нам и акције које треба предузети морају бити заједничке.

Сваки проблем ће се лакше савладати ако заједнички радимо на његовом решавању ...

Контакт телефон: 019/430-915

НАШ ДОМ ЈЕ ВАШ ДОМ

Бројач посета